Antywirus, ochrona rejestru, czym chronić Windows?

Antywirus, ochrona rejestru, czym chronić Windows?

Dzisiaj padło pytanie, jak chronić Windows XP. NOD-em :) Osobiście używam NOD-a i jestem z niego przezadowolony. No dobra, ale czy do domu trzeba wykupywać licencje? Otóż nie. Istnieje na rynku szereg produktów darmowych do zastosowania domowego, jak np AVG czy Avast. Osobiście polecam AVG bo w ciągu ostatnich paru lat, Avast strasznie się zepsuł, jak również forma odnawiania licencji, jest delikatnie mówiąc, denerwująca.

Jednakże AVG załatwia nam tylko podstawową ochronę antywirusową. W związku z tym, fajnie by było jeszcze w jakiś sposób obronić się przed robakami. Idealnym do tego rozwiązaniem jest Spybot, który monituje każdy wpis i zmianę w rejestrze. Oczywiście instalujemy to wszystko na gołym systemie. Wtedy mamy pewność, ze nie zasyfimy sobie systemu, pod czas podłączania do internetu.

Skoro jesteśmy już przy temacie rejestru, to ze stajni Spybot-a można zainteresować się pozostałymi programami, jak RunAlyzer, FileAlyzer, RegAlyzer. Co robi dany program, można się domyśleć po nazwie.

Inny przydatny program, do sprawdzania rejestru, to HijackThis – pokazuje wszystkie zmiany w rejestrze. Przydatne przy demalweracji. No i Process Explorer microsoftu, którego działanie jest dobrze napisane, na ich stronie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *